Една година во шума

Семјуел Ор е екологист кој се занимава со правење документарни филмови за природата и има голем интерес за тајмлапс фотографирање. Неговиот прв обид да покаже како растенијата се менуваат во текот на една година довело до создавање на ова одлично видео кое многу брзо го привлекло вниманието на илјадници луѓе.Една година во шума„A Forest Year“ е направено од 40.000 фотографии во периодот од 15 месеци, составени во едно видео. Уживајте!

Погледнете го и тајмлапс видеото на Ор за Њујорк во текот на еден ден.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар