Десерти во Париз: Највкусната колекција од фотографии која некогаш сте ја виделе

Тал Спигел, готвачка од Париз, без сомнение има еден од најразнобојните профили на Инстаграм. Таа е шеф на кујна и графички дизајнер, чија цел е да ги истражува најдобрите места каде што можете да најдете вкусни десерти во Париз (кои одговараат со чевлите кои ги носите). Погледнете дел од нејзината колекција која ќе ве натера да посакате да ги извлечете овие десерти од мониторот и веднаш да ги изедете сите!

(1) Десерти во Париз: Највкусната колекција од фотографии која некогаш сте ја виделе


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар