Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2

Има големи шанси во наредните неколку години да плови нов Титаник по отвореното море. Австралискиот милијардер Клајв Палмер ги објавил своите планови за изградба на ултрамодерна, луксузна верзија на „проколнатиот“ Титаник во Кина.Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2 Палмер, кој е еден од најбогатите луѓе во Австралија, изјавил дека конструкцијата на Титаник 2 ќе биде со подеднакви димензии како оригиналот.Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2

„Ќе биде исто толку луксузен како оригиналниот Титаник, но секако ќе ја има најдобрата технологија на 21-от век, како и најновите навигациски и безбедносни системи. Титаник 2 ќе биде неверојатен, и ќе има сала за вежбање, базен, библиотеки, првокласни ресторани и луксузни кабини.“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар