Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2

Има големи шанси во наредните неколку години да плови нов Титаник по отвореното море. Австралискиот милијардер Клајв Палмер ги објавил своите планови за изградба на ултрамодерна, луксузна верзија на „проколнатиот“ Титаник во Кина.Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2 Палмер, кој е еден од најбогатите луѓе во Австралија, изјавил дека конструкцијата на Титаник 2 ќе биде со подеднакви димензии како оригиналот.Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2

„Ќе биде исто толку луксузен како оригиналниот Титаник, но секако ќе ја има најдобрата технологија на 21-от век, како и најновите навигациски и безбедносни системи. Титаник 2 ќе биде неверојатен, и ќе има сала за вежбање, базен, библиотеки, првокласни ресторани и луксузни кабини.“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар