Ако за 1 минута воочите 10 разлики на овие цртежи, вие сте Шерлок Холмс!

Концентрирајте се добро и обидете се да ги воочите сите разлики на овие две навидум исти цртежи. Доколку за само 1 минута успеете да забележите 10 разлики, вие имате одлична моќ на запазување. Всушност, толку сте добри што имате исто толку остар ум и соколово око како и познатиот Шерлок Холмс…

Ако за 1 минута воочите 10 разлики на овие цртежи, вие сте Шерлок Холмс


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

  1. goran Reply

    jas sum sherlock holms

  2. Ana Reply

    Premnogu lesno

Остави коментар