50 најгуглани жени за 2013 година

И оваа година Гугл ја презентираше листата со статистиките за тоа која жена колку била пребарувана во текот на годината. На листата се наоѓаат познати пејачки, актерки, водителки, порно ѕвезди, па дури и едно мало девојче. Проследете ја листата и погледнете кој се наоѓа на првото место.

50. Кирстен Стујарт – 17.600.000 пребарувања

50. Кирстен Стујарт – 17.600.000 пребарувања

49. Џесика Алба – 17.900.000 пребарувања

49. Џесика Алба – 17.900.000 пребарувањаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар