3 начини за украсување лампиони со лак за нокти

Освен што лакот ни служи за разубавување на ноктите, можеме да го искористиме и како трик за разубавување на лампионите од новогодишното дрво. Со овие 3 начини за декорирање светкави лампиони, вашата елка ќе привлекува внимание со својата уникатност, а можете да подготвите по некој ваков лампион и за ваш пријател или роднина. Ќе ви бидат потребни проѕирни лампиони, неколку поевтини лакови, украсни траки и желба за креативна работа. 🙂
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм, астрологија или прошетка во природа во добро друштво. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар