28 причини зошто родителите ја имаат најтешката работа на светот

Не е лесно да се биде мајка и татко. Ни најмалку. Понекогаш децата со своето истражување на светот не ги забележуваат сите оние бељи кои ги прават и тие не се свесни за дополнителната работа која им ја предизвикуваат на нивните родители. Па, токму затоа може да се случи да направат хаос во кујната, обидувајќи се да готват или пак, не дај Боже да налетаат на поголема количина водени бои. Во овој случај ништо не ги спречува да нацртаат лудо виножито кое поминува низ целата куќа. Да не должиме, погледнете ги овие 28 бељаџии кои одлично покажуваат дека да се биде родител е најтешката работа на светот…

28 причини зошто родителите ја имаат најтешката работа на светот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар