27 причини зошто секогаш треба да барате седиште до прозор во авион

Постојат многу причини зошто секогаш би требало да барате седиште покрај прозор кога се возите во авион. На пример, можете слободно да се потпрете на него доколку ви се приспие и нема да мора да станувате за да стане некој друг. Но, најважно од сѐ е она што се наоѓа на другата страна од прозорецот. Светот е прекрасно место, посебно кога го гледате од понесекојдневна перспектива. Почнувајќи од изгрејсонца и зајдисонца, па сѐ до градовите и најразличните видови облаци, постои убавина до онаму до каде што вашите очи можат да гледаат.

(0) 27 причини зошто секогаш треба да барате седиште до прозорБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар