15 фотографии кои треба добро да ги погледнете за да ги разберете

Понекогаш најобичните фотографии кои ги правиме со луѓето во нашиот живот, резултираат со илузија дека во нив се случува нешто надреално. Гледаме мажи со женско тело, премногу долга рака, маж кој држи минијатурен маж во својата рака и уште многу други комични кадри, кои не се онакви какви што изгледаат на прв поглед. Загледајте се убаво и објаснете ни што гледате на фотографиите. :)

15 фотографии кои треба добро да ги погледнете за да ги разберете

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар