10 научни трикови со кои можете да се правите важни

Знаете како некои луѓе секогаш имаат добар виц на лагер, токму кога е потребно развеселување на собраното друштво? Епа, бидете подготвени вие да се покажете следниот пат.

10 научни трикови со кои можете да се правите важни

Прво вежбајте сами, а потоа самоуверено заблескајте како вистинска ѕвезда во друштвото, која знае како да ги расположи другите. Овие 10 трикови, се лесни, научни и, што е најважно, изводливи. Пробајте се! :)

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм, астрологија или прошетка во природа во добро друштво. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар