Ќе добијам ли бакнеж ако заврне снег?

Оние кои живеат или биле во Аризона во САД, знаат дека појавата на снег тука е многу ретка. Но, тоа не го спречи Јутјуб-шегаџијата Стјуарт Еџ и неговите пријатели да го посетат државниот универзитет во Аризона и да ги предизвикаат случајните минувачи да ги бакнат, доколку падне снег.

Со цел да ја донесат божиќната магија во државата, овие мајтапчии со помош на вештачки снег и бела имела, се обидуваат да ги натераат луѓето да ги бакнат в уста. Погледнете ги во видеото нивните интересни реакции и симпатични насмевки од срце.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар