Eucerin AtopiControl – Колекција за нега на сува и раздразнета кожа

Колекцијата Eucerin AtopiControl се состои од внимателно одбрани козметички производи кои се грижат за сувата и чувствителна кожа, како и за атопичната кожа во текот на неактивните фази, и кога се појавуваат црвенила.
Датум: 24 јан 2017
, Автор:

EucerinELASTICITY+FILLER – Последен научен новитет за нега на кожата

За ефективна нега на возрасната кожа по 50-тата година...
Датум: 23 ное 2016
, Автор:

Еucerin Elasticity+Filler за кадифено мека кожа и по педесеттата година од животот

За подобра еластичност плус пополнување на длабоките брчки...
Датум: 27 окт 2016
, Автор:

Eucerin DermatoCLEAN 3-in-1 Micellar Cleansing Fluid: Го чисти лицето како гел, освежува како тоник и нежно и ефективно ја отстранува шминката

Овој производ може да се користи наутро за отстранување на остатоците и вишоците на кожата како себумот и потта создадени во текот на ноќта, додека навечер за ефикасно отстранување на нечистотиите и шминката.
Датум: 13 окт 2016
, Автор:

Важноста на производите за чистење на кожата

Да не заборавиме колку е важно производите за нега да ги нанесуваме на чиста кожа.
Датум: 09 сеп 2016
, Автор:

За свежа и сјајна кожа со рамномерен тен, независно од возраста

Eucerin®EVEN BRIGHTER е првата специјализирана линија на медицински производи, којшто го помагаат отстранувањето на пигментните промени на кожата со истовремен регенеративен, заштитен и подмладувачки ефект.
Датум: 12 јул 2016
, Автор:

Препораки од EUCERIN за заштита од сонце, за целото семејство

За насмевките да останат на нашите лица, потребно е да ја заштитиме нашата кожа од интензивното сонце, бидејќи и таа памти што ѝ се случува.
Датум: 24 јун 2016
, Автор:

Еуцерин ја збогати колекцијата за заштита од сонце со неколку нови производи

Иновативниот Eucerin®SUN Anti-age крем-флуид ја заштитува кожата од сонце и истовремено се бори со постоечките брчки.
Датум: 05 мај 2016
, Автор:

Нега на возрасна кожа со производите на EUCERIN

По 18-тата година за нега на кожата е потребна само интензивна хидратација која ќе ја одржи кожата еластична и без брчки. За оваа возраст ви ги советуваме производите од AQUAporin ACTIVE линијата.
Датум: 25 фев 2016
, Автор:

Блеснете во новата година со Eucerin Volume – Filler


Доколку сакате за многу кратко време да ги израмните површинските линии и брчки, а кожата на лицето биде убава и со природен сјај, новиот Eucerin® Volume-Filler концентрат е вистинскиот избор.
Датум: 22 дек 2015
, Автор:

Eucerin Volume – Filler: Помага да се врати волуменот на лицето, ги дефинира контурите и формата на лицето и видно ги намалува брчките!

Токму недостатокот на волумен прави нашето лице да изгледа како да е под стрес, уморно, а понекогаш дури и несреќно.
Датум: 27 ное 2015
, Автор:

Ново од Eucerin: HYALURON-FILLER CC дневен крем со тројно подмладувачко дејство

Ги изедначува несовршеностите на кожата и дава свеж и изедначен изглед, исполнувајќи ги дури и најдлабоките брчки од внатре.
Датум: 10 ное 2015
, Автор: