Avon ја претстави линијата Mark која ги инспирира девојките да креираат

За сите девојки кои шминката ја гледаат како начин да се изразат, да ја истакнат својата личност, да бидат забележани и креативни, компанијата Avon креираше нова линија Mark која е составена од смели и впечатливи мејкап производи.
Датум: 10 мар 2017
, Автор:

Компанијата „Авон Македонија“ добитник на награда за филантропија

„Авон Македонија“ ја доби наградата за филантропија ОКО чие свечено доделување беше вчера (27 февруари, понеделник) во едукативниот центар М6 во Скопје.
Датум: 28 фев 2017
, Автор:

Viva la Vita – Духот на Италија во мирисливо шишенце

Инспирацијата за овој парфем доаѓа од жените кои зрачат со самодоверба, живеејќи го секој момент со полни гради.
Датум: 17 фев 2017
, Автор:

AVON True – Нова козметичка линија која ги исполнува ветувањата

Линијата True содржи сѐ што е потребно за да се постигне негуван и софистициран изглед што ќе трае во текот на целиот ден.
Датум: 25 јан 2017
, Автор:

Шест миризливи предлози за совршен новогодишен подарок

Козметичката компанијата Avon издвојува листа на шест сетови од нивната палета кои биле најпродавани во 2016. година и воедно пријатно ќе ги изненадат и најпребирливите.
Датум: 15 дек 2016
, Автор:

Кризниот центар „Надеж“ почна акција за помош на жртвите на семејно насилство

По повод меѓународниот ден за борба против насилството врз жените, 25 ноември, група на членки на кризниот центар „Надеж“ денес на плоштадот „Македонија“ во Скопје организираа герила акција.
Датум: 25 ное 2016
, Автор:

AVON донира 10.000 долари за помош на жените жртви на семејно насилство во Македонија

Ставајќи ја општествената одговорност како компаниски приоритет, AVON донира 10.000 долари за кризниот центар „Надеж“ кој веќе 16 години обезбедува помош на жртвите на семејно насилство во Македонија.
Датум: 26 окт 2016
, Автор:

Кензо Такада го носи мирисот на убавиот живот во Македонија со парфемот Avon Life

Avon Products Inc. и светски познатиот дизајнер Кензо Такада го објавуваат лансирањето на новата колекција парфеми Avon Life.
Датум: 29 сеп 2016
, Автор:

Каролина Гочева: Во AVON открив што е добра козметика и кои производи најмногу ми одговараат

„Ја сакам минималната шминка и маскарата е неизоставен дел од мојот несесер, а со Wide Awake моите очи изгледаат крупни и одморени“ – изјави Каролина.
Датум: 06 сеп 2016
, Автор:

Каролина Гочева со AVON ги поттикнува жените да отпочнат сопствен бизнис

Облечена во елегантен бел костум и со насмевка што шири позитивна енергија, Каролина Гочева ја продолжува својата мисија - да биде амбасадор на AVON Македонија и да ги поттикнува жените да отпочнат сопствен бизнис.
Датум: 18 јул 2016
, Автор:

Еликсир од 5 есенцијални масла на Avon ја редефинира негата на кожата на лицето

Производите за нега на кожата сè повеќе се насочуваат кон природните состојки. Експертите од козметичкиот гигант AVON минаа долг период во истражување за да создадат идеален еликсир за лице.
Датум: 15 јун 2016
, Автор:

Катерина Павлевска, јуниор менаџер во AVON: AVON ме направи успешна и амбициозна девојка

Да се биде AVON дама е привилегија и чест и во основата на работата се наоѓа задоволството, убавината и хуманоста.
Датум: 13 мај 2016
, Автор: