Инспиративно писмо од една студентка до нејзината идна ќерка: Зошто ќе ја научам ќерка ми никогаш да не чека?

Студентката Сидни Дејвис објаснува како таа би ја воспитувала нејзината ќерка иако воопшто не планира да се омажи и да има деца.

Интересни илустрации ни ја покажуваат среќата да се биде мајка на девојче

Многу често мајките остануваат херои на своите ќерки во текот на целиот свој живот.

12 причини зошто треба да одите на одмор со вашата мајка

Можеби нема да ве очекуваат луди забави до раните утрински часови, но со сигурност ве очекува незаборавен одмор на еден сосема поинаков начин.

Татко и ќерка полека го освојуваат Интернетот со своите природно бујни коси

Љубовта помеѓу Бени и неговата слатка ќеркичка не е единствената работа што тие ја делат – тоа се и нивните џиновски коси.

Свадбени фотографии кои ја прикажуваат нераскинливата врска помеѓу таткото и ќерката

Фотографии полни со љубов, насмевки и солзи од среќа кои ќе ве разнежнат и ќе ви го стопат срцето.

30 нешта кои треба да ги запомните за вашата мала ќеркичка

Розово е за мали бебиња. Таа сака тиркизна или резеда детска соба.

Погледнете го изненадувањето на еден татко за својата ќерка кое милион луѓе ги остави без зборови!

Овој татко ја трансформирал собата на својата ќерка во една дрвена куќичка од бајките!

Прекрасни тетоважи помеѓу мајки и ќерки кои се знак за нераскинлива поврзаност

Можеби ќе се инспирирате и вие да направите ваков вид заедничка тетоважа со вашата мајка или ќерка...

Порака до мајките: Секоја ќерка треба секојдневно да ги слуша овие неколку нешта

Една млада девојка решила да напише моќна порака до сите мајки, објаснувајќи точно што сака секоја ќерка да чуе од нив.

Приказна која ќе ве допре во срцето: Таа која секогаш ја отвора вратата

Еден ден, едни маж и жена, родители на 4 сина, одлучиле никому да не отвораат врата...