Искажани во една реченица: Лекции што ги научиле само оние со скршено срце!

Љубовните лекции ни помагаат да заздравиме, да продолжиме и да пронајдеме нова љубов на која повторно ќе ѝ се предадеме.

Како да ја покажете љубовта кон жена родена во знакот Овен?

За да сакате толку независна жена треба да размислувате со своја глава и да можете да го следите нејзиното темпо.

Дознајте како мажот роден во знакот Водолија ја покажува неговата љубов

Водолиите се одликуваат со ексцентрично однесување и променливо расположение, па разбирливо е тоа што нивните девојки се збунети.

Ако таа ви се допаѓа, направете нешто околу тоа!

Кажете ѝ нешто пред некој друг да го стори тоа, затоа што не може да чека цела вечност.

10 работи на кои треба да се потсетите во моментот кога ќе решите да се откажете од љубовта

Љубовта му е потребна секому и таа е една од основните движечки сили во животот на човекот.

Вака се сака и се почитува една жена: 12 прекрасни работи што Џорџ Клуни ги кажал за својата сопруга Амал

Ни се чини дека ниту еден маж немал вакви прекрасни зборови за својата партнерка... Амал, ти си вистинска среќница!

Викенд поезија: Што остана од нас?

Љубовта го уби. А таа го закопа жив...
Датум: 19 ное 2016
, Автор:

Како да знаете кога е вистинското време за да ги изговорите магичните зборови „Те сакам“?

Не можеме да ја отстраниме анксиозноста што оди рака под рака со изјавувањето љубов, но можеме да си ја олесниме целата ситуација.

Најубавите цитати од Моника Белучи за љубовта и животот

Божествената жена со големо срце и широк ум која докажува дека надворешната убавина со себе може да носи и прекрасна душа.

Најдете го мажот од вашите соништа со помош на математика

Според научниците, за да го најдете совршениот партнер не треба да имате среќа, туку да ги знаете вистинските математички алгоритми.

Дознајте која е главната причина што го спречува вашиот хороскопски знак да пронајде љубов

Доколку веќе долго време сте сингл, а не ви е јасно зошто, ѕвездите можеби го имаат одговорот на вашето прашање.

6 љубовни совети кои можете да ги научите од вашата мајка

Вашите родители и нивните брачни односи се голем пример кој може да ве научи на многу животни лекции.