Што се случува кога две Водолии ќе започнат љубовна врска?

Многумина велат дека таквата љубов е осудена на пропаст, но поголема е веројатноста дека две Водолии сепак се подобри од една.

5 причини зошто треба да престанете да ја барате вашата сродна душа

Вербата во сродни души е една голема заблуда чија единствена цел е да создаде нереалистични очекувања кај луѓето.

Вистината зошто повеќето мажи не можат да издржат во врска со силни жени

Се разбира дека ова не важи за сите мажи, но да бидеме реални, колкумина навистина и искрено ги гледаат жените како нивни еднакви партнери?

Девојки, заборавете на изговорите: Целата вистина за мажите што треба да ја знаете

Неговите дела зборуваат погласно од неговите зборови и ако тој почнал да ве игнорира и одбегнува да се гледа со вас, постои само една единствена вистина: Не му се допаѓате.

9 причини зошто сексот е подобар кога сте заљубени

Иако постои неопислива возбуда при првиот однос со личност со која сè уште се запознавате, сепак сексот со вашите долгогодишни партнери може да биде многу подобар и повеќе да ве исполнува.

Единствената причина зошто мажите не разбираат како функционираат љубовните врски

Може да се работи за најинтелигентниот научник или најуспешниот детектив на светот, но сепак да нема поим дека девојката што ја гледа секој ден во маалското кафуле е заинтересирана за него.

Моќните жени никогаш нема да го изгубат своето „јас“ поради маж

Тој можеби ви се чини како најдоброто нешто што ви се случило, но постои разлика помеѓу тоа да се биде заљубен и тоа да се има контрола на заљубеноста.

Тажно е тоа што младите денес се плашат од сериозна врска

Поимот „сериозна врска“ не е само идеја која означува привремена моногамија. Станува збор за еден вид неофицијален завет, начин на живот украсен со заемна доверба и почит.

Поминете го животот со оној кој ви праќа пораки за добро утро

Тој помислил на вас веднаш штом се разбудил. Тоа е знак дека вие сте приоритетот во неговиот живот.

5-те фази на љубовта: Многумина остануваат заглавени во третата

Сигурно познавате некој совршен пар кој кога раскинал сте се зачудиле како е можно вистинската љубов постепено сосема да исчезне. Можеби и самите сте го доживеале тоа.

Како да препознаете дали партнерот ве лаже?

Доколку се сомневате дека вашиот партнер не е искрен со вас, обрнете внимание на следниве неколку знаци.

Дознајте кои се сексуалните навики на среќните парови

Страста мора да се одржува бидејќи во спротивно ќе згасне и сексот ќе се претвори во монотона рутина.