Непроценливата мудрост на професорот Дамблдор од „Хари Потер“ за животот и надежта

Неговите мудри зборови ќе ви влеат надеж и ќе ве насочат на правиот пат, дури и тогаш кога ситуацијата ќе ви се чини безизлезна.

Уникатна венчавка инспирирана од Хари Потер која ќе ве остави без зборови!

Оваа тематска свадба инспирирана од приказната за Хари Потер ги остави гостите счудоневидени.

17 животни лекции кои сите ние можеме да ги научиме од Хари Потер

Лекции за животот за кои само можеме да се надеваме дека ќе останат со нас... засекогаш.

10 инспиративни цитати по кои ќе го паметиме Алан Рикмен

Следуваат 10-те најинспиративни цитати на актерскиот гигант Алан Рикмен, кои ќе ве поттикнат на размислување.

Слатки бебиња кои тргнуваат по стапките на нивните гик родители

Кога родителите имаат можност да ги фотографираат бебињата во омилените ликови од франшиза, серија, филм или стрип, тогаш ваквата шанса не смее да се пропушти.

Накит за сите љубители на познатите приказни, инспириран од книгите

Зарем има подобар начин да ја покажете вашата љубов кон овие книги?

Хари Потер нè учи на големи животни лекции, кои ги сфаќаме откако ќе пораснеме

Љубителите на Хари Потер можеби не можат да летаат на метла и немаат магични стапчиња, сепак се подобри луѓе благодарение на лекциите кои ни ги пренесе писателката.
Датум: 21 ное 2014

Филмовите со Хари Потер ја подобруваат креативноста

Интересна студија според која магичното размислување овозможува многу нереални (натприродни) решенија за реални проблеми.

Очилата на славните

Погледнете ја листата на најпознати очила низ историјата според веб-дизајнерот Федерико Мауро.
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Магија во армиските редови – војници во „Хари Потер“ расположение

Оружјето го замениле со метли и ги направиле досега најоптимистичките фотографии во армијата. Погледнете ги.
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Кул Хари Потер стрип: „Не суди ја книгата по корицата“

7-те фази на одрекувањето низ 7-те книги на Хари Потер...

Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

Филмски постери во кои недостасува по една буква...
Датум: 18 сеп 2012
, Автор: