Тотална трансформација: Претворете ја купената роденденска торта во ваше ремек-дело

Со помош на овие 6 интересни идеи секогаш ќе имате оригинални, креативни и интересни роденденски торти

Ова момче е толку талентирано за шминкање што нема да ви се верува дека е тој на овие фотографии

Запознајте го Ричард Шаефер, 21-годишен мејкап артист кој се трансформира себеси во принцезите од неговите омилени Дизни филмови.

17-годишна девојка се трансформира во женски ликови од познати холивудски филмови

Таа дури успева да го долови и ликот на Снежана од приказните!

80-годишна бабичка доживува неверојатна трансформација благодарение на шминкерските вештини на нејзината внука

Доказ дека годините се само бројка, но и за посебната врска што постои помеѓу бабата и внуката.

20 актери кои поминале низ огромни физички трансформации за улога

Големите улоги бараат голема посветеност. Ова се 20-те актери кои поминале низ најневеројатни физички трансформации за нивните улоги.

Таа секој ден има нов лик: Неверојатна трансформација со помош на шминка!

Со помош на шминката таа може да се претвори во која било позната личност.

Од моден додаток до комплетен изглед: Трансформирајте ја вашата бесконечна марама во здолниште или фустан

Ако ви здодеаја фустаните и здолништата кои ги имате во вашиот плакар, експериментирајте со она што веќе го поседувате.
Датум: 10 мар 2015
, Автор:

Пред и потоа: 19 прекрасни трансформации на пеперутки и молци

Светот претставува едно неверојатно место преполно со убави работи. Дури и самиот процес на преобразување на гасеницитe во пеперутки или молци знае да биде магичен.

Книга: „Четири спогодби“ – Дон Мигел Руис

Книгата потсетува на изворните учења на Исус и Буда, а е облагородена со длабоката мудрсот на стариот индијански народ - Толтеци, коишто според легендите не изумреле, туку само ги пронашле повисоките сфери на духот.

Откако решиле да си кажат „да“, го направиле совршениот свадбен пакт

Мет и Бренди биле нормална двојка, сè додека еден ден овој 23-годишен готвач не клекнал на едно колено и ѝ го променил животот на Бренди засекогаш.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор:

Купува облека на старо и ја трансформира во елегантни фустани

Џилијан Овенс е авторка и дизајнерка од Колумбија која одлучила да се занимава со една поинаква современа мода.
Датум: 08 јул 2014
, Автор:

Колоритна трансформација на Сиднеј за време на фестивалот „Vivid Sidney“

Доколку некогаш планирате да го посетите Сиднеј, ви препорачуваме да го сторите тоа за време на овој настан, бидејќи тогаш градот целосно ќе ве остави без зборови. Погледнете и самите.