Најдобрите љубовни совети што сме ги добиле од нашите татковци

Можеби идејата за разговарање за љубовните врски со вашиот татко воопшто не ви е примамлива, но тоа и не е така лошо.

Вистински хит на Фејсбук: Урнебесен прирачник за преживување на викендот со четири деца

Што се случува кога мајката ќе отпатува, а таткото треба да остане дома и да се справи со четири деца?

Кои се најпопуларните родителски трендови во 2016 година?

Можеби сте мајка која е запознаена со најновите трендови во модата и во културата или пак, сте татко кој до најмала ситница се разбира во технологијата?

Татко ја продал својата апликација за 54 милиони долари и потоа го одвел семејството на пат околу светот

На 25-годишна возраст, Гарет Ги без сомнение го живее животот од соништата.

Татко и ќерка полека го освојуваат Интернетот со своите природно бујни коси

Љубовта помеѓу Бени и неговата слатка ќеркичка не е единствената работа што тие ја делат – тоа се и нивните џиновски коси.

Не заборавајте да му се заблагодарите на вашиот татко за овие нешта

Вашите татковци прават за вас многу повеќе отколку кој било друг маж во вашиот живот.

Свадбени фотографии кои ја прикажуваат нераскинливата врска помеѓу таткото и ќерката

Фотографии полни со љубов, насмевки и солзи од среќа кои ќе ве разнежнат и ќе ви го стопат срцето.

Татко советува како да го пронајдете мажот од вашите соништа

Татковците само сакаат нивните ќерки да пронајдат некој кој навистина ги заслужува.

Погледнете го изненадувањето на еден татко за својата ќерка кое милион луѓе ги остави без зборови!

Овој татко ја трансформирал собата на својата ќерка во една дрвена куќичка од бајките!

Приказна која ќе ве допре во срцето: Таа која секогаш ја отвора вратата

Еден ден, едни маж и жена, родители на 4 сина, одлучиле никому да не отвораат врата...

Моќни цитати коишто ја прикажуваат нераскинливата врска помеѓу таткото и ќерката

Таткото игра значајна улога во психолошкиот развој на неговата ќерка уште од моментот на нејзиното раѓање.
Датум: 07 сеп 2015
, Автор: