5 активности што треба да избегнувате да ги правите на празен стомак

Прескокнувањето оброци во никој случај не е добро.

Узбекистански народен рецепт против гастритис

Гастритисот е многу честа појава, која започнува со болки во горниот дел од стомакот, проследени со мачнини и киселини.

Семето на депресијата лежи во стомакот, а не во мозокот?

Отсекогаш се сметало дека причините за депресија се првенствено невролошки или потекнуваат од мозокот, но една неодамнешна студија посочува на нешто друго.

Со 3 лесни вежби во море до тенок струк и цврст задник

Многу фитнес експерти се согласуваат дека пливањето е најдобра вежба за целото тело

Задоцнивте со вежбање? Овие 7 трикови ќе ви помогнат да добиете рамен стомак

Ослободувањето од надуеноста се крие во неколку експресни решенија кои како игли ќе го дупнат балонот и ќе ви го израмнат стомакот.

Подгответе се за летото: Вежба без движење која го обликува телото за 28 дена

Посветете ѝ 5 минути дневно и ќе бидете изненадени од резултатите.

Рамен стомак за само две недели!

Направете го овој едноставен, но многу ефикасен комплекс вежби за рамен стомак. Сѐ што ви е потребно е ѕид и добра волја.

24 совети: Израмнете го стомакот во рок од 24 часа

Следете ги овие 24 совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од подуеноста и да го израмните стомакот за 24 часа.

Со правилна исхрана до чиста кожа: 4 златни совети кои ќе ви обезбедат беспрекорно лице!

За да се ослободите од акните не ви се потребни нити скапи креми, нити лекови или долги диети. Сѐ што ви е потребно е да се храните поздраво.

7 начини да добиете рамен стомак без диети и вежбање

Рамниот стомак е сон на секоја жена. За жал, многу жени не водат сметка за својата исхрана или не поминуваат време во теретана, па овој сон е скоро недостижен.

Зошто не е добро да спиете на стомак?

Спиењето на стомак на многумина им е омилена положба, но тоа носи низа здравствени и естетски ризици.