4 начини да слабеете додека спиете

Мислите дека не постои начин да слабеете додека спиете? Не сте сосема во право.

Како да дремнете, а да не се разбудите уште поуморни?

Време е да ја научите уметноста на квалитетните дремки...

Вечерва спијте на левата страна: Тоа може да ви го промени животот!

Дали некогаш сте се запрашале зошто болките ви се јавуваат само на едната страна од телото?

5 работи што никогаш не треба да ги правите додека сте во кревет

Креветот пред сè е место за одмор, но честопати во него правиме секаков вид други активности.

Дознајте каков карактер имате според вашите навики за спиење: Дали сте мечка, делфин, лав или волк?

Според експертите, постои начин да одредиме кој период од денот најмногу ни одговара за работа, спиење, учење, будење, вежбање, па дури и за водење љубов.

Убедливи причини зошто треба да спиете целосно голи со вашиот партнер

Прочитајте зошто уште вечерва треба да се ослободите од целата облека пред да потонете во длабок сон.

Ефектите на неспиењето: Експериментот спроведен на оваа жена дава зачудувачки резултати

Не е тајна дека квалитетниот сон во текот на ноќта е клучен за одржување на добра здравствена состојба.

Зошто треба добро да се наспиете за време на викендите?

По напорната работа во текот на неделата, сите чекаат да дојде викендот за да се одморат.

6 начини да станете рано без да се чувствувате уморни

Не е толку важен квантитетот, колку што е важен квалитетот на спиењето!

6 фази низ кои минувате кога спиете со вашиот партнер

Спиењето заедно со друга личност си има свои предности и недостатоци.
Датум: 02 авг 2016
, Автор:

Пронајден е нов ефективен начин на ослободување од стресот

Психолозите отсекогаш велеле дека кога партнерите спијат прегрнати, тоа е знак на топла и емотивна љубовна врска.