14 љубовни филмови базирани на вистински приказни

Всушност, некои моменти не постојат само во филмовите.

5 причини коишто покажуваат дека училиштето не ве подготвува за реалниот свет

Животот нуди различни предизвици, а вие самите треба да се подготвите за справување со нив.

Како изгледаат жените на насловните од списанијата, а како во реалниот живот?

Кога гледаме низ страниците на познатите списанија, добиваме идеја дека сè во животот на овие жени им е совршено: Нивната фризура, шминка, тен, како и облеката.

На вашиот живот не му треба среќен крај за да биде добра приказна

Затоа што ова е вистината за сите приказни: Најдобрите никогаш не завршуваат среќно.

Чудовиштата од имагинацијата на овој артист ја прават нашата реалност многу позабавна

Цртежи во кои сигурно ќе уживате и на кои добро ќе се насмеете.

Очекувањата кои ги имаме од патувањата и реалноста со која се соочуваме

Што всушност можеме да очекуваме кога патуваме во друга земја за да ги посетиме познатите туристички атракции?

Погледнете го ова слатко глувче кое сака да биде дел од реалноста

Животната приказна на глувчето Рикики кое секојдневно се соочува со некој нов предизвик.

Брилијантни изјави од доктор Хаус кои ќе ве потсетат на реалната страна од животот

„Лесно е да го слушате срцето. Пробајте еднаш да го послушате мозокот.“

10 инспиративни совети од Екарт Тол кои ќе ве одведат на патот кон среќата

Со прифаќањето на сегашниот момент можете да го пронајдете совршенството.

Интровертите имаат попрецизен поглед кон светот за разлика од екстровертите

Ако сте интровертна личност постојат големи шанси да имате прилично прецизен поглед на светот околу вас.
Датум: 04 фев 2016

14 литературни класици кои докажуваат дека љубовта отсекогаш била мртва

Не секоја принцеза го наоѓа принцот од соништата.
Датум: 22 јан 2016