Погледнете ги овие прегрнати птици кои ќе ви ја стоплат душата

Птиците се топлокрвни животни. Но, поради нивната големина тие често се приморани да се прилагодуваат и да соработуваат кога ќе стане ладно.

5 факти за гавраните кои ќе ви покажат дека тие имаат големи сличности со луѓето

Интелигентни и разиграни, еве неколку интересни факти за гавраните!

Преслатки бувови фатени во прекрасни величествени фотографии

Бувовите се едни од највозвишените, најмистериозните и најграциозните суштества во дивиот свет. Тоа ги прави особено интересни модели за фотографите. Но, истовремено тие не се едноставни за фотографирање.
Датум: 07 мај 2015
, Автор:

Неверојатни формации на облаци кои наликуваат на пејзажи, луѓе, животни, птици…

Набљудувањето на облаците е еден од најдобрите начини да го поминете вашето слободно време во текот на пролетта и летото.

И животните се бакнуваат

Мајките ги лижат своите бебиња, пријателите се гушкаат, а љубовниците страсно се бакнуваат. Погледнете ги овие прекрасни 15 фотографии од природата на кои животните се фатени во вистински момент на страст.
Датум: 25 мај 2014
, Автор:

Вие сте дел од најсреќните луѓе во светот, но можеби не сте свесни за тоа

Еве зошто вие сте дел од среќниците и зошто на овој факт треба да му се радувате повеќе.
Датум: 25 мај 2014
, Автор:

Прекрасни живописни фотографии со птици

Дрвјата цутат, птиците пеат, сонцето топло грее... се ближи пролетта! На фотографиите кои ќе ги погледнете во продолжение, фотографката Сју Су совршено ја доловува таа пролетна атмосфера, живописност и убаво расположение.

Месечев часовник

На површината на часовникот има флуоресцентен слој, кој дава нежна светлина ноќе и изгледа како месечината топло да ги прегрнува ноќните животни. Креацијата е навистина магична.
Датум: 13 ное 2013
, Автор:

Масичка и кафез за птици споени во елегантен дизајн

Парижанецот Грегоар де Лафоре е креатор на ова иновативно дизајнерско решение наречено „Cage Archibird“.
Датум: 03 јул 2013
, Автор:

Совети за додворување од животните

Еве што сè животните прават од љубов…

Како ќе изгледаа познатите пејачи ако беа птици? :)

Исклучително забавен сликовит приказ на познатите пејачи, споредени со нивните птици-двојници, со кој ќе сакате да ја стартувате седмицава :)

Неверојатно прецизна уметност од пердуви

Додека повеќето од нас гледаат само пердув, 58-годишниот артист Крис Мајнард од Вашингтон, гледа неверојатни минијатурни уметнички дела, отсечени од природните пердуви на птиците.