Што би ви кажале неживите предмети кога би можеле да зборуваат?

Толку многу сме навикнати на мебелот, облеката, алатите и другите вообичаени предмети од нашите домови и работни места што речиси и не ги ни забележуваме.

Непотребни предмети што веднаш треба да ги исфрлите од вашиот дом

Свесни сте дека вашиот дом треба да го исчистите и да го ослободите од старите предмети, кои ви зафаќаат многу простор, но не знаете од каде да почнете.

9 предмети кои не смеете да ги чувате во автомобилот

Дали по навика чувате очила за сонце и шише вода во автомобилот?

Хиперреалистични цртежи на предмети кои ќе ве натераат да верувате дека се вистински

Користејќи само пенкало, маркери и дрвени бои, Ране ја трансформира хартијата пред него да изгледа како тридимензионален предмет.
Датум: 26 фев 2016

Креативни идеи да ги искористите старите предмети од кујната на сосема нов начин

Бидете креативни во вашата кујна и искористете ги старите предмети.
Датум: 22 дек 2015

7 предмети кои постојано прават заговори против нас

Сте забележале како одредени предмети од нашето секојдневие постојано ни го отежнуваат животот?

Неверојатни дрвени скулптури од секојдневни предмети

Резбите од дрво се уметност која многу луѓе ја немаат усовршено, но меѓу тие кои ја имаат, Ливио Де Марки е еден од најдобрите.

Погледнете што имате на вашата работна маса во овој момент и откријте нешто повеќе за себе

Предметите кои ги чуваме на бирото можат да откријат многу за една личност. Погледнете убаво што имате пред вас и дознајте што тоа кажува за вас...

Најчудните предмети од Музејот на прекинати врски во Загреб, Хрватска

Откако ја прекинале нивната врска, двајца уметници од Загреб останале пријатели и постојано се шегувале дека треба да отворат музеј за сите лични предмети кои си ги подариле или користеле во текот на врската.
Датум: 24 јан 2015
, Автор:

Домашни миленици кои се генијалци за камуфлажа

Погледнете ја оваа урнебесна галерија со животни кои одлично се камуфлирале со помош на предметите или природата околу нив.
Датум: 09 ное 2014
, Автор:

Иновации кои му се потребни на светот

Ситниците незабележливо ни одземаат голем дел од времето и од трпението. Затоа, треба овие иновации да ги поставиме што поскоро и во практична употреба, и тоа насекаде.
Датум: 07 ное 2014
, Автор:

Работи кои случајно премногу наликуваат едни на други

Сè во животот е на некој начин поврзано и работите често наликуваат едни на други, и тоа повеќе отколку што можеме да забележиме на прв поглед.
Датум: 16 окт 2014
, Автор: