7-дневен предизвик за дигитална детоксикација што ќе ви го промени животот

Секојдневно чувствувате неверојатен стрес? Постојано мислите на вашиот телефон и некоја неверојатна сила ве привлекува кон него.

Што треба да знаете пред да започнете љубовна врска со слободоумна девојка?

Кој може да одолее на девојка со авантуристички дух, секогаш подготвена за нови предизвици?

Мудри мисли кои ќе ве поттикнат да станете уште посилни одошто сте

Многу често не сме свесни за силата што ја поседуваме, сѐ додека не се соочиме со некој предизвик кој ќе успее да го извлече најдоброто од нас.

Обидете се да ја решите оваа детска загатка која дури и за генијалците претставува предизвик

Дајте му добра вежба на вашиот мозок со тоа што ќе се обидете да ја решите следнава загатка.

Татковци се натпреваруваат во редење житарици на своите деца

Понекогаш можат да се видат навистина чудни работи на Интернет.

20 работи коишто ќе ги разберат само креативните луѓе

За креативните луѓе животот е вистинска мистерија и авантура!

7 проблеми со кои сите парови неизбежно се соочуваат

Врките знаат да бидат многу послични отколку што мислите...

Не плашете се да бидете ранливи

Ранливоста значи да ги отворите очите и да бидете искрени со себе.

Како да останете мотивирани на работното место кое не ви се допаѓа?

Запомнете: Секоја работа е само едно скалило повеќе кон работата од соништата.

Запознајте ја Џунипер, лисицата која се однесува како кученце

Не е лесно да се има лисица како домашно милениче.

9-те карактерни особини на храбрите умови

Храброста не се мери во физичката сила.

Најкратките приказни на светот кои ќе допрат до вашето срце

Странци. Пријатели. Најдобри пријатели. Љубовници. Странци.
Датум: 05 фев 2016