5 причини зошто е добро да останете сингл за време на празниците

Освен тоа што ќе имате време за себе, постојат и други причини зошто е подобро да останете сингл за време на празниците...

Направете сами: Освежувач за воздух со кој ќе го внесете мирисот на зимата во вашиот дом

Зимското расположение владее низ целиот град. Но, што е со вашиот дом?

Симболи и обичаи за најубавиот ден во годината – Божиќ

Погледнете што означуваат дел од обичаите и симболите што се подготвуваат за еден од најубавите денови во годината

Стари, народни верувања за Бадник: Еве како нашите баби и дедовци го прославувале овој празник

Овие обичаи сè уште се практикуваат и се верува дека можат да одлучат за судбината на домот и оние кои живеат во него.

Искористете ги празниците: 15 начини како да го израдувате вашиот партнер

Со малку волја и вложен труд, вие и вашиот парнер можете да уживате во новогодишните и божиќните радости во интимна атмосфера.

Шеќер, подароци, семејство: Еве како празниците влијаат на нашиот мозок

Подароците и искажувањето благодарност можат на различни начини да влијаат да се почувствуваме подобро.
Датум: 02 јан 2016

15-те најубави новогодишни и божиќни пазари низ Европа

Ако се прашувате дали времето пред Нова година и Божиќ е најубавото време од годината, доволно е само да ги разгледате европските божиќни пазари.
Датум: 29 дек 2015

5 прекрасни празнични дизајни на нокти кои ќе сакате веднаш да ги направите

Шансата да имате празнични нокти не треба да се пропушта, па не дозволувајте ни овој период да биде поинаку.

Подгответе се! Еве што го очекува секој хороскопски знак на новогодишната ноќ

Новата година се ближи и повеќето од нас веќе имаат некаков план, но да видиме што предвидува хороскопот за новогодишната ноќ?

Мачки со силен новогодишен дух помагаат при декорирање на домот

Мачките обожаваат да нападнат сè што светка, па токму затоа и за време на новогодишните и божиќните празници нивната мета е прилично очигледна.