11 работи што ги правите несвесно, а ги нервираат оние околу вас

Ако сте загрижени дека не оставате добар впечаток, тогаш треба да ги анализирате своите постапки и да сфатите што не е во ред.

Привлечноста не значи да бидете убави, туку да бидете свои и да се прифатите во целост

Можете да ја откриете тајната на привлечноста доколку станете свесни за своите мисли и емоции и се прифатите онакви какви што сте.

Постапките на вашето куче и нивното значење

Погледнете што се обидува да ви пренесе вашето куче преку своите постапки.

10 ситуации кои ја зголемуваат привлечноста на момците за 100%

Врз привлечноста на мажите понекогаш делуваат и некои сосема „необјасниви“ нешта...

5 неодоливи постапки на мажите кои предизвикуваат секоја жена да се стопи

Сигурни сме дека секоја жена барем еднаш ги искусила овие ситуации и се почувствувала прекрасно, па токму затоа се надеваме дека мажите никогаш нема да престанат да ги прават.

7 работи кои никогаш не смеете да ги кажете и правите кога се извинувате

Луѓе сме и правиме грешки, а кога ќе се случи тоа, потребно е да ги најдеме вистинските зборови со кои ќе им кажеме на луѓето колку ни е жал за нашите постапки.

СУПЕРТЕСТ: Која е вашата темна страна?

Секој од нас има скриена страна на личноста која доаѓа до израз во разни ситуации преку нашите постапки и однесување. Овој психолошки тест ќе ви ги открие скриените аспекти на вашата личност.
Датум: 24 авг 2014
, Автор:

Колку добро ги познавате вашите најблиски пријатели?

Колку добро го познавате начинот на кој размислуваат вашите сакани?

Лекции кои можете да ги научите од најпознатите светски милијардери

Постапките и навиките на богатите луѓе можат многу да не научат, па затоа почнете да учите од нив...

10 знаци дека детето ви е разгалено

Добро размислете дали вашето дете прави нешто од овие десет работи, кои покажуваат дека треба да преземете нешто.

5 ситници кои ги нервираат хороскопските знаци

Луѓето кои веруваат во астрологија знаат дека постојат некои ситници кои им сметаат на сите припадници на одреден хороскопски знак.

Љубовни клишеа

Љубовни пораки, писма, песни, слатки зборови... Моето прашање е, колку жените „паѓаат“ на клише постапки и фрази кога станува збор за љубовта?
Датум: 20 јан 2013
, Автор:
12