Магично пенкало исцртува и осветлува прекрасен хартиен град

Па, ако сте расположени за интересно и необично видео, во комбинација со добра музика, тогаш без сомнение сте на вистинското место. Пуштете плеј и уживајте!

Песна за среќните врски: Дајте го своето срце, но не како предмет

Мудри стихови низ кои се крие тајната на искрените и среќни врски.

Џејмс Корден и Ана Кендрик ни ги раскажуваат сите фази на љубовните врски преку познати песни

Погледнете го видеото и подгответе се да се насмеете и расположите од нивниот одличен перформанс.

Чекај ме и сигурно ќе дојдам: Најубавата љубовна песна некогаш напишана

Кој чека не знае, тој нема ни да сфати, ниту друг ќе знае дека ти самата ме спаси со твоето долго чекање.

Оваа девојка со виолина ќе ве маѓепса и целосно ќе ви го освои срцето

Со преработка на тематската песна од анимираната јапонска серија „Fairy Tail“, Тејлор Дејвис создала нешто магично и едноставно неверојатно.

Божиќна песна која ќе го повика вашето празнично расположение и ќе ве натера да заиграте

Тргнете ги сите празнични класици настрана и пуштете ја оваа нова божиќна песна која без сомнение ќе ве размрда.

Псај се враќа на сцената со нов чуден видео спот за песната „Daddy“

Се сеќавате на Псај, нели? Кој би можел да ја заборави добро познатата „Gangnam Style“?

Одличен перформанс: Ели Голдинг и Џејмс Корден ја пеат „Love Me Like You Do“ во 6 различни стилови

Водителот на „Late Late Show“, Џејмс Корден и неговата гостинка Ели Голдинг го освоија целиот свет со нивниот нов неверојатен перформанс.

Ме освои, направи пред тебе да треперам: Најстарата љубовна песна која ќе ве стопи

Овие љубовни зборови кои се пренесувале со генерации биле запишани во осмиот век пред нашата ера на сумерска глинена плоча, доволно мала да ја собере во вашата дланка.

Двајца момци, една гитара и песна од Еминем

Дали песната „The Real Slim Shady“ од Еминем може да биде изведена со помош на само една акустична гитара?