16 начини да почнете одново во новава година

Новата година е шанса за почнување одново, а сите ние имаме прилика да го направиме тоа преку следните 16 работи.

Љубовни правила кои мора да ги почитувате во 2016 година

Нова година, нов почеток, нови љубовни правила. Сега кога веќе зачекоривме во новата година, време е да ги отфрлиме старите лоши навики и да свртиме нов лист.
Датум: 03 јан 2016

6-те најпопуларни новогодишни одлуки за 2016 година

Вообичаените новогодишни одлуки кои луѓето си ги задаваат како цел пред влегувањето во новата година почнуваат многу да се менуваат.
Датум: 03 јан 2016

Едноставен рецепт за највкусните сарми кои некогаш сте ги пробале

Новогодишните и божиќните празници не можат да се замислат без вкусни сарми.
Датум: 02 јан 2016

Новогодишна порака од духовен водач: На овој ден стануваме свесни каде сакаме да одиме

Нова година е момент во нашите животи кога треба добро да размислиме за тоа каде сме биле, каде сме сега и каде сакаме да одиме.
Датум: 01 јан 2016

Погледнете како се славеше ширум светот… Среќна Нова година!

Градовите ширум светот весело ја дочекаа новата 2016 година, со неверојатни претстави од огномет, забавна музика и импресивни светлосни шоуа.
Датум: 01 јан 2016

5 разлики помеѓу славењето Нова година кога сте биле деца и сега, кога сте во вашите 20-ти

Да бидеме реални, новогодишната прослава е најголемиот момент од секоја година.

Мал годишен хороскоп за 2016: Погледнете што ве очекува во новата година

Близнаците треба да ги искористат сите прилики коишто ќе им се пружат во 2016 година, додека пак Лавовите ќе напредуваат на сите полиња...

8 книги кои се совршен новогодишен подарок

Тие можат да бидат совршен подарок за вашите најмили.
Датум: 30 дек 2015

Единствените 3 нешта кои треба да ги направите деновиве за да бидете посреќни во новата година

Заборавете на депресивната листа со одлуки и започнете ја новата година на позитивен начин така што ќе ги направите овие 3 нешта во текот на овие 2 дена.

15-те најубави новогодишни и божиќни пазари низ Европа

Ако се прашувате дали времето пред Нова година и Божиќ е најубавото време од годината, доволно е само да ги разгледате европските божиќни пазари.
Датум: 29 дек 2015

Пари, љубов или помалку килограми: Што сакаат жените во 2016 година?

Во оваа интересна студија се барало од дамите да ги откријат и наредат по важност своите приоритети во врска со желбите и целите за следната година.