4 докази дека добрите девојки сепак ги добиваат добрите момци

Не би требало да се преправате дека сте лоша девојка само за да го привлечете момчето од вашите соништа.

Можеби ги правите несвесно: 10 работи со кои го излудувате вашето момче

Има некои работи кои девојките можеби ги прават сосема несвесно, но тоа многу лошо влијае врз нивните момчиња.

Очекувате бебе? 15 несекојдневни имиња за девојчиња и момчиња кои значат среќа

Издвоивме 15 имиња за девојчиња и за момчиња кои во различни култури значат „среќа“ или „среќен“.

Зошто девојките бараат од момците да почекаат за првиот секс?

Момците многу често се прашуваат зошто девојките со кои почнуваат да се забавуваат, чекаат да помине некое одредено време до првиот секс.

Мора да ги гледате: 10 најреалистични момчиња од романтичните филмови

Револтирани од среќните краеви кои ги имаат романтичните филмови, се решивме да составиме листа на реалистични момчиња од романтичните филмови, кои можеби постојат.

8 погрешни типови момци со кои ќе излегувате во 20-тите години од вашиот живот

20-тите години од животот се наменети за правење грешки, а овие момци се дел од грешките кои мора да ги направите...

11 проблеми на девојките кои постојано се дружат со момчиња

Во денешно време тешко е да се биде „една од момчињата“. Се соочувате со најразлични потешкотии, од справување со озборувањата, до проблеми во самото пријателство...

8 начини на кои девојките ги плашат и одбиваат новите момчиња кои ги запознаваат

Иако запознаваат нови момчиња кои им се привлечни, тие понекогаш прават некоја од овие грешки и ги плашат или одбиваат своите потенцијални долгогодишни партнери.

Секоја година овие браќа прават џиновски фигури од снег

Направивте снешко оваа година? Епа некој направил џиновска желка висока 3,5 метри...
Датум: 13 јан 2015
, Автор:

Две момчиња ја добија највисоката пофалба од Сајмон на шоуто „Britain’s Got Talent“

Настап кој предизвика солзи во очите на Алиша и кој го натера Сајмон да го притисне златното копче...

Дали девојчињата отсекогаш ја сакале розовата боја?

Историјата покажува дека мајките не ги облекувале отсекогаш своите девојчиња во розова боја, ниту момчињата во сина...

Зошто треба да се внимава на незгодните прекари во именикот на телефонот?

Ова интересно видео ќе ви прикаже 10 ситуации, кои ќе ве насмеат и расположат, а ќе ви прикажат зошто треба да внимавате како ги запишувате луѓето во именикот на вашиот мобилен телефон.
12