Топ модели кои докажуваат дека несекојдневната убавина е позитивна карактеристика

Немојте да се грижите поради несовршеностите на вашето лице бидејќи токму тие ве прават посебни.

Најплатените модели во светот за 2016 година

Професија каде што жените заработуваат повеќе од мажите!

Плејбој модели фотографирани до 60 години подоцна

Списанието е виновник за почетокот на кариерите на илјадници модели низ годините, а голем број од нив редовно прават нови фотосесии по нивното прво појавување на страниците на Плејбој.

Едноделни костими за капење: Безвременски модели во коишто вреди да инвестирате

Ако оваа сезона конечно одлучивте да го испратите светскиот тренд и да се откажете од бикините, имајте на ум дека класичните едноделни костими за капење се одличен избор за вас.

Инспирирани од „Алиса во земјата на чудата“: Чевли кои веднаш ќе ги посакате

Благодарение на храбрите и колоритни дизајни, овие чевли изгледаат совршено за Дизни.

Најбараните модели: 4 бренда на обувки по кои сите лудуваат на социјалните мрежи

Да ве праша некој кои брендови имаат најјака армија од фанови на социјалните мрежи, веднаш би ви паднале на памет Маноло, Стјуард, Кристијан, Џими.. Но, тогаш би погрешиле уште во стартот.

Неверојатни фотографии ни покажуваат како мајка, ќерка и голема мечка уживаат на пикник

Ако добро размислите, ова е сонот на сите деца кои го носат своето мало плишано мече на пикник со нив.

Само за женски очи: Најсексапилните фитнес модели на Инстаграм!

Тие не се само слатки и презгодни, туку се и едни од најпознатите манекени во светски познатите кампањи за долна облека.

Ангелите на Викторија советуваат: Вежби за тело од соништата

Нивните совети се поедноставни одошто мислите и доколку ги следите, гарантираат дека ќе го добиете телото од вашите соништа.

Ева и Еверли: Овие 2-годишни најдобри пријателки имаат повеќе Инстаграм следачи од вас!

Преслатки девојчиња кои ќе ве освојат со нивниот шарм и љубов кон модата...

Дводелни костими за капење по кои сите полудеа на плажите

Препознатливи по доминантните штепови и јаките живи бои, костимите за капење со потписот на Triangl се апсолутен хит на плажите ова лето.
Датум: 03 јул 2015
, Автор:

Коали кои се стремат да ја преземат модната индустрија

Супер моделите не им можат ништо на овие супер слатки животинчиња. Погледнете и уверете се и сами дека тие имаат природен талент за позирање.
Датум: 02 јул 2015