Музичка плејлиста: 25 песни посветени на татковците

Таткото игра голема улога во животот на неговите деца. Тој е нивниот херој, нивната поддршка и нивниот водич.

Спас од напорните момци: 10-годишно девојче напишало листа со правила за однесување

Младата дама која ја напишала листата сакала да му достави писмено предупредување на заљубеното момче зошто треба да се повлече.

Најплатените модели во светот за 2016 година

Професија каде што жените заработуваат повеќе од мажите!

Пол Мекартни за животот: Листа на работи кои секогаш треба да ги имате на ум

Нештата кои се споменуваат во листата треба секогаш да бидат присутни во нашата потсвест и да нѐ потсетуваат на тоа колку вредиме и колку е убав животот.

6 модни трендови кои ќе го одбележат ова лето

Дознајте кои трендови ќе го одбележат ова лето, а колку од нив ќе ја исполнат вашата листа со желби.

8-те најнаселени острови во светот

Многу луѓе ги замислуваат островите како изолирано парче рај каде можат да побегнат од нивното зафатено секојдневие, но тоа не е секогаш така.

Единствените 4 апликации за фотографии што ви се потребни на вашиот смартфон

Ви ги издвојуваме најпотребните 4 апликации со чија помош можете да ги опфатите сите аспекти на фотографирањето, од нивната обработка, па сè до начинот за печатење...

8 филмови кои треба да ги гледате со својата сестра

Врнежливите денови и викендите се идеална прилика за уживање во една од омилените забавни активности – филмовите.

5 летни ТВ драми кои со нетрпение ги очекуваме

Како што поминуваат годините, така се појавуваат сè повеќе и повеќе одлични ТВ серии, особено драми.

Крзнени рекордери: 10-те раси на кучиња кои живеат најдолго

Кои кутриња најдолго остануваат да бидат најдобри пријатели со своите сопственици?

10-те најскапи луксузни хотели во светот

Сте се запрашале ли некогаш колку чини една вечер во најскапите хотели во светот?

5-те најуспешни филмови за суперхерои досега

Во последните 10-15 години, филмовите за суперхерои достигнаа огромен успех и гледаност.