Зимска модна инспирација: Со помош на овие комбинации без сомнение ќе привлечете внимание

Модата понекогаш може да биде досадна, особено кога ќе дојде зима. Но, со малку труд и посветеност таа повторно може да изгледа оригинлално, урбано и тренди...

Како да ја носите зимската облека и во пролет?

Пролетта е на прагот, а ние веќе започнавме да ја бараме адекватната облека за оваа сезона. Сепак, некои парчиња остануваат уште малку.

Облечете се топло и атрактивно: Неколку модни комбинации со кои ќе ја победите зимата!

Ако немате идеи за зимски модни комбинации, овие предлози ќе ви помогнат да заблескате во вистинското светло.

За сите обожавателки на крзното: Како да го носите крзното оваа зима?

Ако сакате да носите крзно, тогаш најверојатно вашето омилено годишно време е зима!

Откријте зошто Норвежаните се едни од најуспешните луѓе на планетата

Норвежаните во најголемиот дел од годината се опкружени со мраз, снег, мрак и студ, но сепак се едни од најпозитивните луѓе на светот.
Датум: 02 фев 2016

36 причини зошто никогаш не треба да практикувате сноубординг

Секој што тврди дека ужива во сноубордингот лаже. Никој не може да ужива во овој недефиниран спорт, кој нуди многу малку возбуда и е без одредени правила.
Датум: 27 јан 2016

6 начини да ги излечите испуканите усни

Испуканите усни се еден од најлесно решливите проблеми кои се поврзани со убавината и негата на телото.

Направете мал и симпатичен аксесоар за вашата омилена шолја

Сигурно сте се запрашале како да направите држач за кафе, топло какао или чај? Ние имаме решение!

8-те најснежни градови во светот

Зимата не е зима ако нема снег, зарем не?

3 модели на машки очила за сонце кои се модерни оваа зима

Кој вели дека очилата за сонце се носат само во лето?
Датум: 20 јан 2016

Одличен избор за ладните денови: На кој начин да ги носите гломазните шалови оваа зима?

Баш како и сите претходни, така и оваа зима гломазните шалови се на модната сцена, па можете да ги носите во сите можни варијанти и прилики.