Дознајте што ќе се случи со вашето тело доколку престанете да јадете чипс

Многу добро ви е познато дека чипсот, смоките, крекерите, чоколадите и другите слични грицки се главен непријател на вашето тело.

Одлична и едноставна јога вежба за ослободување од лутина

Лесна идеја како да го постигнете внатрешниот мир и да се ослободите од лутината.

6 едноставни чекори да влезете во форма пред летото

Сакате да имате доволно енергија за активностите во природа ова лето, но сакате и да имате добро тело на плажа? Следете ги овие шест совети.

4 начини на кои модерниот живот си поигрува со умот и телото

Модерниот живот не е навистина поврзан со начинот на којшто се полните со енергија.

Библија на здравјето: 10 правила што сите треба да ги почитуваат

Ви презентираме десет правила кои ќе ви помогнат да живеете здраво, среќно и долговечно, а придржувањето кон нив не бара никакви посебни напори.

Водич за модерните жени: Како да го вметнете фитнесот во вашиот брз начин на живеење?

Брзиот начин на живот секојдневно ни натрупува нови обврски и неретко ни останува многу малку време за да си посветиме на самите себеси.

Оптимизам: Навика вредна за стекнување

Дали чашата е полупразна или полуполна?

Добро утро: Оригинални предлози за здрав појадок

Започнете го денот со здрав, вкусен и хранлив појадок. Ова се вистинските рецепти за тоа!

Додадете ги на вашата листа: Здрави навики кои треба да ги воведете во 2016-та година

Нека здравите навики оваа година станат ваш приоритет, а вистинското време да ги воведете нека биде сега!

Првиот чекор до здраво и цврсто тело е најтежок: Погледнете како да го направите!

Што повеќе одложувате, толку е помала веројатноста дека ќе го направите првиот чекор.

Здравиот живот започнува од домот!

Едно неодамнешно истражување покажа дека на Европејците здравиот дом им е поважен за здравјето отколку избегнувањето на цигарите или редовната физичка активност.

Детоксикација и „зелена диета“: 10 дена без месо и риба

Исхраната на база на зеленчук, овошје и житарици ги поттикнува детоксикацијата и слабеењето. Денот започнува со овошје, а пред ручекот се пие чаша сок од домати.
12