Прв пат во Македонија – Политичарите читаат злобни твитови! (ВИДЕО)

Оваа сабота следува епизода од најгледаното македонско ток-шоу која не смеете да ја пропуштите. Жаре успеа да ги собере македонските политичари и ги натера да читаат злобни твитови за нив!
Датум: 02 дек 2016
, Автор:

ЕДЕН НА ЕДЕН: Весна Бејби за прв пат проговори за најтешките периоди од животот (ВИДЕО)

Причината за гостувањето е тоа што Весна пред неколку недели ја објави својата автобиографска книга „Трофеј“, во која таа го опишува својот турбулентен живот во детали.
Датум: 25 ное 2016
, Автор:

ОВАА САБОТА: Жељко Јоксимовиќ тропа на тарабука во „Еден на Еден“

Во стандардното време од 19.15 часот на телевизија Телма, оваа сабота ќе ја гледате втората епизода од најпопуларното ток-шоу „Еден на Еден“.
Датум: 18 ное 2016
, Автор:

Почнува „Еден на Еден“ – сезона 8! Вистински легенди оваа сабота

На големо задоволство на публиката пред малите екрани, оваа сабота во 19.15 часот на телевизија Телма се враќа најпопуларното македонско ток-шоу, „Еден на Eден“.
Датум: 11 ное 2016
, Автор:

Крај за Жаре и „Еден на Еден“

Жаре и екипата на најпопуларното македонско ток шоу Еден на Еден одат на заслужена пауза.
Датум: 20 мај 2016
, Автор:

Падна запросување во „Еден на Еден“!

Иако разочарани од третото место на фајнл форот во Будимпешта, Јованка Радичевиќ и Андреа Пенезиќ од Вардар собраа сили и направија вистинско шоу кај Жаре во „Еден на Еден“.
Датум: 13 мај 2016
, Автор:

Нивната слава допрва расте – Мартија и Антонија со прво гостување во „1на1“!

Најгледаното ток-шоу во македонскиот етер, „Еден на Еден“ за оваа сабота ги има македонските ѕвездички Мартија Станојковиќ и Антонија Гиговска.
Датум: 06 мај 2016
, Автор:

Не смеете да го пропушите ова – Ник Вујичиќ во „Еден на Еден“!

Ексклузивно ќе го видиме Ник Вујичиќ - најпознатиот мотивациски говорник во светот и човек со неверојатна животна приказна.
Датум: 28 апр 2016
, Автор:

Миле Паника го замени Жаре – Стана водител на „Еден на Еден“!

После долгогодишна пауза, Миле Паника се враќа на ТВ екраните! И не е сам. Утре, сабота, 19:15 часот на Телма!
Датум: 22 апр 2016
, Автор:

Сѐ за трансферот во Барса – Борко Ристовски во „Еден на Еден“!

„Еден на Еден“ отсекогаш било шоуто каде гостуваат најдобрите наши ракометари секогаш кога имаат што да објават во јавноста. Сега е ред на Борко Ристовски.
Датум: 15 апр 2016
, Автор:

Каков е Влатко Васиљ кога не е на Фејсбук и Твитер!

Влатко Васиљ ќе биде гостин во најпопуларното македонско ток шоу Еден на Еден! Како ќе се снајде надвор од социјалните медиуми и на кои теми ќе зборува со Жаре гледаме оваа сабота на Телма во 19:15 часот.
Датум: 08 апр 2016
, Автор:

Шокантно признание на Сергеј Четковиќ – Имам две срца, поголемо и помало!

Црногорската музичка ѕвезда Сергеј Четковиќ е гостин во новата епизода од македонското ток шоу „Еден на Еден“.
Датум: 01 апр 2016
, Автор: