10 животни вистини кои многу лесно ги забораваме

Распоредите полни со обврски и секојдневните навики понекогаш знаат да нѐ претворат во роботи.

Двете најголеми вистини за љубовта што можеме да ги научиме од „Сексот и градот“

Без разлика дали ви се допаѓала серијата или не, ќе мора да се согласите со следниве 2 вистини за љубовта кои ни ги открија токму овие 4 урбани жени од Њујорк...

За љубителите на кофеинот: 2 интересни сознанија за кафето

За најдобри резултати, замрзнувајте ги зрната кафе, па смелете ги веднаш пред консумирање.

10 работи за депресијата кои сите треба да ги знаат

Луѓето кои имаат ваков проблем не се сфатени сериозно и честопати другите мислат дека се преправаат и дека ги преувеличуваат работите.

Едноставната мудрост од непроценливо значење на Малиот Принц

Оваа приказна за осаменоста, пријателството, љубовта и загубата маестрално претставена од страна на Антоан де Сент Егзипери е далеку од обична книга за деца.

10 вистини за најтврдоглавиот хороскопски знак

Станува збор за еден од најимпулсивните и најтврдоглавите хороскопски знаци.

3 митови за сексот и вистините кои се кријат зад нив

Сексот е најчистиот облик на човековото изразување, како и најинтимниот начин за искажување на љубовта помеѓу две личности.

8 причини зошто не е добра идеја да сте во врска со маж кој е многу постар од вас

Најголемата причина за постоењето на оваа врска е вашата младост!

9 причини зошто треба да бидете среќни во овој момент

Секогаш ќе бидете нечиј центар на светот.

8 животни вистини кои ќе ви го променат животот

„Оној кој има моќ над другите, нема моќ над себе.“
Датум: 07 јан 2016

5-те најчести погрешни сфаќања за психотерапијата

И покрај тоа што терапијата со текот на времето добива сè попозитивна репутација, сепак сè уште постојат многу луѓе кои веруваат дека таа постои само за „лудите“.

3 погрешни сфаќања за теоријата дека спротивностите се привлекуваат

Вистината е дека спротивностите навистина се привлекуваат, но не на оној начин на кој вие верувате.