7 видови кармини што треба да ги пробате оваа сезона

Кога станува збор за кармините, жените секогаш имаат голем избор.

Лоша бојадисана коса? Природни рецепти што ќе ви помогнат да ја вратите природната боја

Без разлика која е вашата причина за побрзо отстранување на фарбата, вие можете да побарате помош во кујната.

Нов моден тренд: Невестите ги потопуваат своите венчаници во различни бои

Ако сте уморни од традиционалните бели венчаници, тогаш овој тренд е како измислен за вас.

Што навистина кажува бојата на очите за вашиот љубовен живот?

Вие можете многу да откриете за еден човек доколку детално му ги погледнете очите.

Уметница со шминка го трансформира своето тело во неверојатни оптички илузии

Артистка користи шминка и водени бои за да ја изврти нашата перцепција за она што е реално, а што илузија.

Можете ли да погодите која е најгрдата боја што постои во светот?

Боите можат да ни предизвикаат разни позитивни чувства, но постојат нијанси кои го имаат спротивниот ефект.

6 нови начини на кои можете да ја носите маслинесто зелената боја оваа пролет

Маслинесто зелената боја можете да ја носите кога сакате да се чувствувате приземно, лежерно и кул.

Нека „бело од глава до пети“ биде вашиот избор за оваа сезона

Доколку сакате бели дневни комбинации, тогаш оваа сезона ќе можете да ги носите постојано.