5 бои на сенки за очи што не би требало да ги користите

Кога станува збор за сенката за очи, постојат неколку бои кои би требалo дa избегнувате да ги нанесувате на вашите очни капаци.

3 прекрасни бои кои ќе ви дадат софистициран изглед

Професионалните стилисти советуваат дека со следниве 3 бои никогаш нема да можете да погрешите.

Избегнувајте ги овие бои и направете го вашиот дом пријатно место за живеење

Боите имаат големо влијание на тоа како ќе се чувствувате!

6 совршени комбинации на бои што ќе го подобрат вашиот есенски стил

Есента со себе носи топли, потемни нијанси кои нашиот стил го прват отмен и посериозен. Еве како можете да ги комбинирате и да ги вклопите во вашиот стил.

Изобилство од раскош и перфекција: 7 бои што ќе ги обожаваме оваа есен!

Есента сама по себе асоцира на одреден тип бои, а тоа се оние потемните, поладни бои.

Само за храбри девојки: Скриено виножито во косата е најновиот моден тренд!

Оваа „подмолна“ техника на фарбање подразбира живи бои на виножито под вашата природна коса, што значи дека сами можете да одберете кога ќе ја покажете фризурата.

Маскарите во боја се вистински моден хит оваа сезона: Одберете ја идеалната за вашите очи

Немојте да заборавате на шарениот свет на маскарата, бидејќи токму сега е вистинското време да почнете да ја користите неговата разновидна палета на бои.

Со ова пенкало можете да цртате во 16 милиони различни бои, преземени од реалниот живот

Сигурно и вие би се согласиле дека можностите на ова пенкало се бескрајни!

Како да добиете сè што сакате… со 5 лесни чекори?

За остварување на сите ваши желби не ви е потребно магично стапче, туку точно да ги знаете следните чекори коишто треба да ги преземете.

Како да го изберете вистинскиот лак за нокти според вашите омилени обувки?

Освен тоа што нијансата на лакот ја вклопувате со вашата модна комбинација, најважно е таа да биде во совршен склад со вашите обувки.