Доминација на големите и широки џемпери: Бордo, портокалови, црвени, жолти…

Во тренд се големи, топли и практични модели кои можете да ги носите на различни начини и да ги комбинирате со сите парчиња облека.

13 неверојатни божиќни џемпери со музичка тематика

Божиќните џемпери не се некоја новина – сигурно секој од вас има барем еден. Но, сега знаеме како со нив истовремено да ги покажете и вашите музички афинитети.
Датум: 10 дек 2015

7 парчиња без кои не можете оваа сезона

Периодот за џемпери и облека која ќе ве згрее повторно се врати. Максимално удобни и модерни, овие 7 прекрасни парчиња ќе направат да изгледате шик, а сепак да ви биде топло.

Тренди модни комбинации со џемпери – есен/зима 2014-2015

Секоја сезона носи нови модни трендови, па дури и кога станува збор за џемперите. Оваа сезона хит се топлите и удобни џемпери, и тоа во кратка или долга варијанта, асиметрични или прави.
Датум: 26 окт 2014
, Автор:

Модни трендови за eсен, 2014

Летото одамна заврши и време е да се препуштиме на постуденото време и потоплата облека. Џемпери во разни бои, интересни капути и јакни и чизмите до глужд се меѓу главните карактеристични парчиња за есен.
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

Машката и женската колекција на „Springfield“ за есен 2013

Познатиот моден бренд за млади луѓе „Springfield“ изработи одлична колекција наменета за есенскиот период од годината.

Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година

Овогодишната есенска машка колекција ја карактеризираат џемперите, а покрај нив претставени се и неколку јакни, палта и кошули.

Есенски комбинации со хеланки и чизмички

Омилениот аутфит на голем број девојки во оваа есенска сезона е комбинацијата од хеланки, чизмички и џемпер, туника или блуза.

Поглед кон зимската колекција на „H&M“ за сезоната 2013-2014

Шведскиот моден бренд „H&M“ претстави еден мал дел од својата зимска колекција за оваа година, а за тоа им помогна холандската моделка Даутцен Крус.

Нешта кои веднаш треба да ги исфрлите од плакарот

Марина Добрева се занимава со преуредување на плакарите на своите клиенти, преку додавање, реорганизирање или пак исфрлање на некои парчиња облека.

Тренди џемпери кои ќе се носат оваа сезона

Покрај тоа што есента е прекрасна, благодарение на нејзиното шаренило од бои, многумина ја сакаат и поради тоа што повторно ќе можат да си ги носат своите омилени чизми, капути и убави џемпери.