Мајка се фотографира со нејзините две ќерки во слична облека

Од случајна идеја, до прекрасна заедничка забава!

5 начини на кои можете да ги поттикнете вашите ќерки да станат успешни во животот

Најголем пример за децата се нивните родители. Уште од мали нозе тие учат како да се однесуваат, што е во ред, а што не.

Погледнато од поинаква перспектива: Како навистина изгледа животот на татко со четири ќерки?

Многу од совршените фотографии кои ги гледате всушност и не ја отсликуваат реалноста.

Мајки на своите ќерки им откриваат големи тајни за здравјето и убавината

Младешкиот изглед е нешто кон што сите се стремат, без разлика дали би признале или не.

Татко советува како да го пронајдете мажот од вашите соништа

Татковците само сакаат нивните ќерки да пронајдат некој кој навистина ги заслужува.

Илустрации кои ја покажуваат неуништливата љубов помеѓу татковците и нивните ќерки

Кога сте уморни од напорното секојдневие, тогаш семејството секогаш ќе биде една солидна морална поддршка.

Доказ дека секоја жена постепено ќе се претвори во нејзината мајка

Фотографии кои докажуваат дека сите ќерки се всушност како нивните мајки кога тие биле млади.

Најдобрите татковци: Ќерките обожаваат да поминуваат време со нив

Оваа колекција од разубавени татковци ќе направи многу повеќе да ја цените улогата на таткото во животот на ќерките.

55 животни и љубовни совети кои само младите и модерни мајки можат да им ги дадат на своите ќерки

Живееме во свет каде што правилата не е јасни, а перцепциите се целосно изобличени, па токму затоа и ни се потребни нов сет мудри зборови за нашите ќерки...

Мајка прави моќни фотографии од своите ќерки, покажувајќи ни дека силата е убавина

Името на оваа серија фотографии е „Strong Is The New Pretty“ и таа преку нив навистина споделува една моќна порака со светот.

3 нешта кои мајките мора да престанат да ги кажуваат пред нивните ќерки

Вие можеби не сте свесни, но со некои секојдневни изрази можете многу негативно да влијаете врз вашите ќерки.

Креативен татко прави луди фотоманипулации со своите ќерки

„Изгледа гледав премногу телевизија и играв премногу видео игри кога бев дете,“ објаснува таткото за својата инспирација.
12