За само 30 секунди: Навика со која ќе ја вратите заљубеноста од почетокот на љубовната врска

После почетниот занес, големата заљубеност и страст во врската, најчесто доаѓа до мало емотивно затишје. Оваа навика ќе ви помогне да го пребродите.

Љубовен тест: Изберете го највпечатливиот лист и откријте каков партнер сте!

Дали знаете каква личност сте во љубовната врска? Ако не сте сигурни или сакате да дознаете нешто повеќе за себе како партнер, направете го овој едноставен тест.

Научно докажано: Која е магичната формула за успешна љубовна врска?

Разликата помеѓу среќните и несреќните парови е рамнотежата помеѓу позитивните и негативните интеракции за време на конфликтот.

5 прашања што треба да си ги поставите доколку очајно посакувате да најдете љубов

Доколку сте опседнати со идејата да најдете љубов, ова се 5-те прашања што треба да си ги поставите...

Вистинска љубов е кога мотивирате некого да стане подобар, без да го форсирате да се промени

Вистинската љубов не е секогаш исполнета со убави и среќни моменти. Понекогаш знае да биде многу тешка и напорна.

6 знаци кои покажуваат дека вашата љубов не е вистинска

На почетокот сите врски изгледаат прекрасно и романтично. Кога сте дел од ваква врска се чувствувате како конечно да сте ја пронашле вистинската личност за вас. Но дали сте сигурни?

6 знаци дека сте подготвени за зрела и сериозна врска

Дали некогаш сте се запрашале како некои луѓе наоѓаат љубов толку лесно?

4 умствени игри што ги играат несигурните мажи во љубовните врски

Ако мислите дека некој си игра со вашиот ум, тогаш најверојатно сте во право.

Истражувањата откриваат: Што мислат мажите за паметните жени?

Психолошката дистанца што паметните жени можат да ја направат во однос на мажите, ги прави интелигентните жени попривлечни од останатите.

7 лекции за мажите што жените никако не можат да ги научат

Жените честопати ги обвинуваат мажите за неуспехот на љубовните врски, но вистината е дека и тие прават несвесни грешки.

8 работи што секогаш им се случуваат на луѓето кои се сингл подолго време

Без разлика дали сте премногу зафатени или сте решиле да ја чекате вистинската љубов, доколку сте сингл подолго време, сигурно ви се случуваат следниве 8 работи...

Само еден збор ја опишува совршената врска! Дали можете да го погодите?

Врз основа на само еден збор, експертите може да кажат колку вашата врска ветува.