10-те најпопуларни видеа на Јутјуб од 2015 година

Оваа година беше одлична за вирални видеа.

6 технологии кои секојдневно погрешно ги користите

Сигурно никогаш не сте помислиле дека погрешно ја користите технологијата или дека можете да ја користите и на попаметен начин.

8 трикови за поголемо уживање на Јутјуб

Сигурно има нешто што ве нервира на Јутјуб и би сакале да го смените. За среќа, веќе постојат решенија за тоа.

Славните личности читаат злобни твитови посветени на нив

Погледнете ги реакциите и коментарите на познатите кои ќе ве насмеат до солзи.

Видео кое секој треба да го изгледа: Погледни нагоре

„Lo Up“ е видео-лекција која нѐ учи на нешто многу важно преку приказната за вистинската љубов...

Како реагираат кучињата на магични трикови?

Сте се запрашале ли некогаш како би реагирале кучињата на магија? Погледнете.

Креативна преработка на песната „Happy“ од Фарел Вилијамс

Уникатна и креативна верзија која успева да ги долови еуфоричните емоции кои ни ги пренесува оригиналот.

Една девојка, 14 музички жанрови

19-годишната Сара, позната и како „Smoukahontas“ на Јутјуб реши да покаже уште еден нејзин талент на забавен и креативен начин.

7-годишно девојче со глас кој ќе ви го одземе здивот

Анџелина Џордан со својот глас ги маѓепса сите на шоуто „Норвешка има талент“

Изгледот на популарните сајтови: некогаш и сега

Драстичната промена на веб-сајтовите сведочи за еволуцијата на веб-дизајнот и технологијата. Веруваме дека секој од вас барем еднаш во денот ги посетува овие 5 веб-сајтови, кои одлучивме да ви ги прикажеме во нивниот првобитен облик.
Датум: 07 мар 2014
, Автор:

Интересен краток филм во режија на Реј Вилијам Џонсон

Станува збор за интересен и лесен филм кој ќе го освои вашето внимание и истовремено ќе ве замисли за една многу необична тема.

Вака изгледа живеењето секој ден, како да ви е последен

Луис Кол имал многу добра причина за да го сподели своето видео со целиот свет. Овој 30-годишен дечко шета низ светот, ги документира неговите искуства и ја споделува авантурата по социјалните мрежи.