Невролозите потврдуваат: Плетењето е јога за мозокот

Милиони жени ширум светот го практикуваат ова хоби поради неговите многубројни придобивки.

Девојка со Даунов синдром одржува часови по јога

23-годишната Џесика Парсонс која има Даунов синдром, ги учи нејзините ученици да пронајдат внатрешен мир.

Шведска пилотка го живее својот сон: Патува, вежба јога и се фотографира

Многу ретко можеме да ги видиме пилотите во некое друго издание, освен во нивната униформа.

6 лесни јога пози за цврсти гради

Со оваа древна вештина можете да постигнете многу нешта, меѓу кои и совршени, цврсти гради за кои отсекогаш сте сонувале.

7 ефективни јога пози за прекрасни гради

Tреба да се биде позитивен и да се верува дека секој може да го изгради телото од своите соништа.

Одлична и едноставна јога вежба за ослободување од лутина

Лесна идеја како да го постигнете внатрешниот мир и да се ослободите од лутината.

Гола јога низ прекрасните фотографии на Питер Хегре (18+)

Ниту една фотографија нема да ве остави рамнодушни. Уживајте!

Јога поза која го уништува целулитот: Една вежба која ги опфаќа и бутовите и задникот

Доколку сте незадоволни од изгледот на вашите бутови и задникот, иако редовно вежбате, практикувајте ја оваа поза секој ден за да се ослободите од целулитот.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

5 јога пози кои можат да им помогнат на вашите мали дечиња брзо да се смират

Погледнете ги овие 5 јога пози кои можат да ви помогнат полесно да ги надминете моментите на криза кај вашето дете...

4 едноставни јога пози кои можат да ви помогнат брзо да ја излечите главоболката

Доколку страдате од редовни главоболки или мигрени, тогаш дефинитивно би требало да се обидете да се справите со нив со помош на јогата.