Јапонско јаболко: Слатко топче како мед кое „пука“ од здравје

Слаткото и вкусно овошје, јапонското јаболко, кое оригинално потекува од Јапонија е богато со хранливи материи како и со витамини, минерали и антиоксиданси.

Што прво забележувате на оваа слика? Тестот е точен 98%!

Погледнете ја убаво сликата. Што најпрво забележувате на неа? Вашиот избор симболизира одредени карактеристики од вашиот карактер.
Датум: 06 Oct 2015
, Автор:

Сон од кафе, ванила и јаболко

Рецепт за кафе во кој не можете да не се заљубите!

Зошто е многу важно да изедете макар едно јаболко денес?

Црвено, зелено или жолто, свежо или во пита и слични десерти, еве зошто задолжително треба да јадете по едно јаболко на ден.
Датум: 18 Nov 2014
, Автор:

5 здрави ужини, совршени за доцните часови

Неколку комбинации кои ќе ве држат сити до утрото, но кои исто така ќе бидат и добри за вашето тело...

Банана торта во чаша

Овој рецепт е доказ дека не секогаш она што е вкусно бара многу енергија, време и специјални кулинарски способности.
Датум: 30 Nov 2013
, Автор:

Зелениот сок на Доктор Оз

Започнете го утрото со овој зелен сок богат со растителни влакна, нискокалоричен и со витамини во изобилие.
Датум: 01 Jul 2013
, Автор:

Најздравиот помфрит од Мекдоналдс

За неколку минути можете да направите здрава закуска која вашите деца ќе ја обожаваат.

Придобивките од овошјето за вашата кожа и коса

Овошни третмани за освежување и враќање на природниот шарм и сјај на кожата и косата...

Храна исечкана во невозможни апстрактни облици

Турскиот уметник Шакир Гукчеба ги преобразува бројните плодови овошје и зеленчук, во неочекувани, совршено изделкани геометриски облици.

Три намирници кои можат да ви ја заменат четката за заби

Грицкањето на овие крцкави и тврди овошја и зеленчуци предизвикува лачење на плунка која ги уништува бактериите, а забите ги чува здрави и чисти.

Обликот на градите говори за нејзините сексуални склоности

Италијанскиот сексолог Пјеро Лоренцони тврди дека карактерот на жените и нивните сексуални склоности, може да се проценат врз основа на обликот и големината на нивните гради.
12