Кои се најчестите грешки кои ги правите при подготовка на шпагети?

Веројатно и вие размислувате слично како и повеќето луѓе. Си велите „Што може да се згреши во подготовката на шпагети?“

10 рецепти кои се одлични за во есен

Оваа колекција на прекрасни рецепти, не само што ќе ве подготви за студената сезона кога доаѓа, туку и ќе ви донесе слатко уживање во секое залче.
Датум: 09 Oct 2014

Двегодишни близначиња заспиваат јадејќи шпагети со болоњезе сос

Двете близначиња Емџеј и Ејџеј, со неполни две години станаа вистинска интернет сензација. Видеото го има направено нивната мајка во еден ресторан каде што тие заспиваат јадејќи шпагети со болоњезе сос.

Шпагети на сицилијански начин

Доколку сакате да имате лабава вечера со која ќе го изненадите партнерот или пријателите, подгответе ги овие превкусни шпагети...