6 работи што ќе ги разберат само девојките кои обожаваат шопинг

Зар животот не би бил полесен доколку имаме само еден пар обувки?

3 видови пријателки со кои се исплати да одите на шопинг

Oдредени ваши пријателки можат да ви помогнат да дојдете до најдобрата и најекономичната одлука. Еве како...

Девојки, секогаш имајте ги на ум: 9 совети за мудар шопинг!

Добриот стил не подразбира дека треба да трошите премногу пари и да ги поседувате сите тренди парчиња.

5 клучни дневни парчиња кои мора да бидат дел од вашиот есенски шопинг

Доколку се одлучите овие денови да започнете со задолжителниот есенски шопинг, тогаш погледнете кои 5 дневни парчиња треба да ги имате на ум.

7 секојдневни нешта кои ги излудуваат луѓето кои тешко донесуваат одлуки

Тешко е да се биде неодлучен човек. Овие 7 секојдневни нешта ги полудуваат луѓето кои не можат да донесат одлуки.

10 мисли со кои се соочува секоја жена додека купува костим за капење

Погледнете ги најчестите 10 мисли со кои се сочуваат сите жени додека купуваат бикини...

10 совети кои ќе го направат вашиот моден стил подобар и поурбан!

Сакате да имате подобар и поурбан стилски живот? Имаме неколку предлози за вас!
Датум: 02 мар 2015
, Автор:

Зошто понекогаш „терапијата шопинг“ е лоша идеја?

Една нова студија ни покажала дека оваа „терапија“ не само што не ни помага, туку понекогаш може и да предизвика да се чувствуваме полошо.

15 драми низ кои секоја жена поминува кога оди на шопинг за време на големите попусти

Сигурни сме дека ќе се пронајдете во оваа забавна листа од подемите и падовите за време на лудите сезонски распродажби.

Дигитално огледало ви овозможува да „пробувате“ облека без да се пресоблекувате

За некои луѓе шопингот е забава, додека пак за други, тоа е нешто што целосно ги истоштува. Доколку и вие сте од оние личности кои не уживаат во целиот процес на шопингот, тогаш ова огледало е совршено за вас.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

Направете си и себеси, а и неа услуга со тоа што нема да го уништите вашиот прв состанок на некој од овие начини.
Датум: 01 дек 2014
, Автор:

Со што се опседнати хороскопските знаци?

Секој од знаците во Зодијакот има свои опсесии кои свесно или несвесно му го контролираат животот. Погледнете со што е опседнат вашиот хороскопски знак.
Датум: 28 апр 2014
, Автор: