Како да знаете дека сте претерале со кафето?

Еве колку шолји кафе на ден се опасни по здравјето!

Вкусен десерт и уште повкусни шолји

Дали сакате вкусен, кремаст десерт во прекрасни мали шолји? А истовремено да можете да ја изедете и шолјата?
Датум: 17 дек 2015

Зарем домашните миленичиња можат да изгледаат послатки?

Што барале да се пикнат во шолји за кафе и чај не знаеме, но знаеме дека благодарение на тоа станале уште понеодоливо слатки.
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

Преслатки романтични предмети кои одлично одат заедно

Од шолји до чаши за вино и перници со натпис г. и г-ѓа, еве што сè може да направите за вашиот дом да стане вистинско љубовно гнездо.
Датум: 24 сеп 2014
, Автор:

Шолји за кафе со животински муцки

Шолјите изгледаат сосема вообичаено однадвор и додека се на масата, сè додека не се напиете од нив.
Датум: 04 јул 2013
, Автор:

Со неколку шолји кафе дневно до подолг животен век

Според најновото истражување во кое учествувале над половина милион луѓе, со 3 шолји кафе...

Занимливости поврзани со кафето кои ќе ве изненадат

Секојдневно уживаме во оваа волшебна напивка, па ред е да научиме некои интересни факти поврзани со неа.
Датум: 03 дек 2012
, Автор:

Интересни и несекојдневни шолји за кафе

На сите ни треба она прво утринско кафе после кое почнуваме да го гледаме светот со будни очи. Но, не е само до кафето. Погледнете ги овие интересни шолји за кафе кои дополнително ќе го анимираат и освежат вашиот утрински мозок.

Македонците страствено уживаат во кафето

Повеќе од 50% од граѓаните на Македонија во просек уживаат во две шолји пладневно кафе на ден со пријатели и со тоа се шампиони во регионот, покажало истражувањето...