7 генијални начини на кои можете да ги искористите шолјите за кафе како декорација во домот

Не фрлајте ги старите шолји за кафе, бидејќи можете да ги искористите како сјајна декорација за вашиот дом.

Неверојатен рецепт: Пица во шолја готова за 2 минути!

Знаеме дека звучи како бајка, но токму затоа ова е и најпопуларниот рецепт на Интернет во моментов.

Фасцинантна шолја за кафе под влијание на топлина ни открива неверојатна аурора бореалис

Вие можеби не живеете во близина на аурора бореалис, но од сега можете секојдневно да ја искусувате кога ќе пиете кафе.

Направете мал и симпатичен аксесоар за вашата омилена шолја

Сигурно сте се запрашале како да направите држач за кафе, топло какао или чај? Ние имаме решение!

10 неверојатни здравствени придобивки од само една шолја топло млеко на ден

Сите знаат дека млекото е најдобриот извор на калциум, но дали сте знаеле дека тоа исто така може и да им помогне на оние кои страдаат од несоница или пак, да ги намали симптомите на ПМС?

Дали кафето ќе се олади побрзо во бела или црна шолја?

Дали бојата на шолјата има некакво влијание врз тоа колку брзо целосно ќе се олади вашето кафе?

Брз и евтин оброк: Макарони со сирење во шолја

Макарони со сирење во микробранова, готови за само неколку минути...

Направете сами: Разнобојна и уникатна шолја за вашето утринско кафе

Доколку ви здосадија вашите обични бели шолји за кафе и сакате да внесете малку уникатност во пиењето на вашето утринско кафе, тогаш дефинитивно би требало да го погледнете овој едноставен туторијал.

Неодолив чоколаден колач во шолја

Совршена награда која треба да си ја дадете себеси после тежок испит, исцрпувачки ден на работа или тешка кавга со партнерот. Ова е колач во кој се ужива сам.
Датум: 30 јан 2015
, Автор:

Сочен колач од лимон кој се приготвува за помалку од 5 минути

Брз и едноставен колач кој се подготвува во шолја во микробранова печка...