7 лесни чекори за успешно прекривање на белезите од акните

Тешко е да одредиме која е нашата најголема бјути ноќна мора – дали е тоа самата борба со акните или белезите кои понекогаш остануваат после нив?

Шминката со боја на праска ќе доминира во новата 2017-та година

Кога станува збор за шминкањето, со сигурност можеме да тврдиме дека оваа пролет ќе биде во знакот на шминката со боја на праска.

Совршена шминка за новогодишната ноќ: Блеснете во полн сјај за само 10 минути!

Започнете го новиот месец на храбар и блескав начин и бидете уште поуспешни и помодерни во новата година.

Застрашувачко: 18 крвави празнични шминки кои изгледаат многу реално

Ова е уште еден доказ дека уметноста не познава граници!

Топ 10 бјути трендови кои ја одбележаа 2016-та година

Сега е вистинското време за да се потсетиме на сите оние бјути трендови кои ги обожававме во текот на оваа година, а кои најверојатно ќе ги сакаме и во наредната.

Откако ќе дознаете зошто, како и кога се користи илуминатор ќе сфатите дека тој е вистинско мејкап чудо

Дали зневте за што, како и кога се користи илуминаторот? Доколку одговоривте со не, тогаш е време да ја исправите оваа грешка!

15 кул факти за маскарата кои сигурно не ги знаевте

Истражувањата покажале дека дури 95% од жените наутро не излегуваат од домот без маскара.

Не, ова дефинитивно не е тоа што помисливте, а неопходно ѝ е на секоја жена!

Дали сте слушнале за силиконско сунѓерче и знаете ли за што служи?

Почеток на едно ново животно поглавје: Кет Вон Ди лансира целосно органска шминка

Таа не само што лансира целосно органска козметичка линија, туку стана и активен борец за правата на животните со тоа што отворено зборува за нејзината мисија во јавност.

Заспивате со шминка на очите? Овие супермодели имаат да ви кажат нешто во врска со оваа навика!

Верувале или не, некои од најголемите светски убавици го практикуваат добро познатиот трик за убавина – спиење со шминка на очите!

Професионалните шминкери откриваат: Зошто би требало да ја нанесувате шминката со прсти?

Дали овие причини се доволни за да ги фрлите четките за шминкање и да започнете да ги користите вашите прсти?

Дали знаевте дека можете да го контурирате лицето и без шминка?

Ќе останете воодушевени, бидејќи ова не сте го виделе никогаш претходно!