Направи сама: Модерни и шик балетанки на врзување

Претворете ги старите досадни балетанки во шик и тренди обувки на врзување.

Шик начини да го декорирате вашиот стан со книги

Доколку сте од оние кои се во постојана потрага по лесни начини за декорирање на просторот, а сакате да го поштедите вашиот буџет, тогаш ние имаме нов предлог за вас – урбано декорирање на просторот со книги.
Датум: 21 Jan 2016

Како до шик, а сепак спортски изглед? Најдобрите фризури за тренинг сесија!

Секако дека додека вежбате приоритет ви е практичноста, но тоа не значи дека косата не може да ви изгледа фантастично!
Датум: 17 Oct 2015

3 шик комбинации со едноставен фустан на преклоп

Со правилен избор на аксесоари, ова навидум едноставно парче облека кое може да го најдете по многу ниски цени, ќе стане дел од вашиот луксузен, женствен и елегантен изглед.
Датум: 20 May 2014
, Автор:

Блејзери – рецепт за добар стил

Евтино, а шик, едноставно и практично. Класично, а модерно. За ваков изглед и стил, имајте неколку блејзери (спортски сакоа) во вашиот плакар.
Датум: 13 Mar 2014
, Автор:

Кожни ракавици со машнички за елегантен и шик изглед

Машничките даваат елеганција која ја потенцира женственоста, но во зависност од големината, формата и позицијата, можат да изгледаат и многу младешки и шик.
Датум: 24 Jan 2014
, Автор:

Шик фустани совршени за празничните забави

Забавите се неизбежен дел од празничната еуфорија и доколку не можете да се одлучите што да облечете, разгледајте ги следните неколку шик фустанчиња во кои сигурно ќе изгледате прекрасно.
Датум: 18 Dec 2013

3 нови шик начини да носите плетенки

Можете да појдете на работа или на факултет со една фризура, да излезете со пријателките на кафе со друга, а да се упатите на свечен коктел од работа со трета.
Датум: 05 Dec 2013
, Автор:

Кежуал и шик облека за на работа во лето

Неколку предлози кои ќе ве инспирираат...
Датум: 21 Aug 2013
, Автор:

Како да комбинирате металик елементи во вашиот стил?

Тенка е линијата помеѓу шик изгледот и изгледот на робот. Затоа, еве 8 стилски начини на кои можете да комбинирате металик елементи во вашиот стил.
Датум: 09 Aug 2013
, Автор:

Шик очила за сонце со впечатливи декоративни елементи

Модните писти го пренесоа трендот на улиците, па веќе на лицата можеме да видиме впечатливи додатоци кои ги красат рамките, што ги прави очилата за сонце задолжителен и маркантен моден додаток.
Датум: 20 Apr 2013
, Автор:

Новата колекција на Moschino – Cheap & Chic Resort

Колекцијата опфаќа весели, винтаж парчиња и дефинитивно ќе ве инспирира за некоја нова и интересна комбинација која може да го размрда вашиот стил ова лето.
12